speaker-photo

Klinik Psk. Can Çengel – Hollanda

Terapide Kültürel Yaklaşım
  • Hollanda Bilişsel Davranış Terapistleri (VGCT) ve Aile ve Çift Terapistleri Derneği’nin (NVRG) Asli Üyesi ve Süpervizörü
  • İnterkültürel Psikiyatri ve Psikoterapi Alanında Hizmet Veren i-psy Bölümünde Yönetici

 

Türkiye`de ODTÜ psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra Hollanda`da Leiden Üniversitesinde klinik psikoloji ve toplum ruh sağlıgı üzerine yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitiminin ardından Hollanda`da (klinik uygulamalı) toplum ruh sağlığı psikolojisi, uzman klinik psikoloji ve psikoterapi eğitiminlerini tamamlayarak Hollanda sağlık sistemine kayıtlı ve lisanslı uzman klinik psikolog (BIG registration) ve psikoterapist (BIG registration) olmuştur. 

Psikoloji ve psikoterapi alanındaki egitim çalışmalarını pratikteki iş kariyeri ile beraber sürdürerek bilişsel davranış terapisi (cognitive behavioral therapy) ve aile ve çift terapisi (relationship therapy) dallarında uzmanlaşmıştır. Hollanda Bilişsel DavranışTerapistleri (VGCT) ve Aile ve Çift Terapistleri Derneğinin (NVRG) kayıtlı asli üyesi olup her iki alanda da ayni zamanda süpervizördür.

2007 yılından bu yana Hollanda’nın en büyük ruh sağlığı merkezlerinden biri olan Parnassia kurumu bünyesinde interkültürel psikiyatri ve psikoterapi alanında hizmet veren i-psy bölümünde yönetici olarak çalışmaktadır. 

4 Nisan Pazar / 09:30 - 10:00

Konferanslar

Terapide Kültürel Yaklaşım