speaker-photo

Doç. Dr. Aslı Akdaş Mitrani

"Hangi Eğitimleri Almalıyım?": Psikoterapide Kariyer Yolu
  • Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi
  • Türk Psikologlar Derneği, Ceza İnfaz Sistemi'nde Sivil Toplum Derneği, European Society of Criminology Üyesi

 

1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nü bitirerek, 1998 yılında aynı üniversiteden Klinik Psikoloji yüksek lisans derecesini aldı. 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü Sosyal Bilimler doktora programını tamamladı. 1996 yılından itibaren Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Araştırma Merkezi'nde başladığı yetişkinlerle bireysel çalışmalarını 2000 yılından beri Persona ardından Persona Life çatısı altında devam ettirmektedir. 

Akademik alanda ise 2000-2004 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2006-2012 yılları arasında Doğuş Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde Yard. Doç. olarak öğretim üyeliği görevini lisans ve klinik psikoloji yüksek lisans programlarında ders vererek ve klinik süpervizör olarak sürdürdü. 2012 yılında uygulamalı psikoloji alanında suç psikolojisi üzerine Doçent ünvanını aldı. 

Çocuk istismarı, ayrımcılık, şiddet, suç mağduriyeti, öfke kontrolü, cezaevleri, cezaevlerinde psikososyal rehabilitasyon üzerine ulusal ve uluslararası hakemli çok sayıda yayını bulunmaktadır. 2004-2006 yılları arasında çeşitli ulusal ve Avrupa Birliği ölçekli projelerde Adalet Bakanlığı'na danışmanlık vermiştir. Son on yıldır Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı ile beraber ceza infaz kurumlarında hükümlü kadınlara yönelik çeşitli projelerde danışman ve eğitmen olarak çalışmaktadır. 

4 Nisan Pazar / 10:15 - 11:15

Paneller

"Hangi Eğitimleri Almalıyım?": Psikoterapide Kariyer Yolu

  • Doç. Dr. Aslı Akdaş Mitrani
  • Dr. Öğr. Üyesi Bahar Tanyaş
  • Prof. Dr. Mehmet Eskin