speaker-photo

Uzm. Psk. Neslihan Turan

Bipolar Yakını Olan Kişiyi Bilgilendirme

Psikolog Neslihan Turan Artvin’de doğdu. Lise öğrenimini Ataşehir Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 2008 yılında Okan Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde öğrenim görmeye başladı.

Üniversite lisans eğitimini yarı dönem erken bitirerek 2013 yılında mezun oldu. Lisans eğitimi sürecinde çeşitli çalışmaların ve tanıtımların içerisinde yer aldı. Her yıl üniversitelerin tanıtım günlerinde aktif olarak görev alıp, rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinde bulundu. Ayrıca 2011-2013 yılları arasında seçmeli olarak “Psikodrama” eğitimi aldı. Lisans eğitimi stajlarını, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Bahriye Üçok Çocuk Yuvası, NP İstanbul Nöropsikyatri Hastanesi’nde tamamladı.

2013 yılında dönemsel olarak özel bir eğitim ve rehabilitasyon merkezinde gelişim problemleri yaşayan çocuklarla çalışıp, ailelere danışmanlık yaptı.

2014-2016 yılları arasında özel bir Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde, normal veya farklı gelişen çocuk ve ergenlerin değerlendirme seanslarını yapmak, eğitim programlarının oluşturulmasına yardımcı olmak, otizmli çocukların anaokul/ilkokul entegresyonlarını sağlamak, sosyal becerilerini arttırmak ve özel eğitim programlarını düzenlemek adına çocuk ve ailelerle çalıştı.

WISC-R, Çocuk Gelişim Testleri (Bender-Gestalt Görsel Motor Testi, AGTE, DENVER, FROSTİG, Goodenough Zeka Testi, GESELL, Burdon Dikkat Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, PEABODY, Porteus Labirentleri, CATELL TESTİ), MMPI testi eğitimini aldı. Ayrıca Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nden Rorschach eğitimi almaktadır.

Depresyon ve sürekli kaygı üzerine yazdığı yüksek lisans tezinin ardından bilişsel davranışçı terapi ve şema terapi eşliğinde 2016 yılından bu yana Moodist'te danışan görmektedir.

2 Nisan Cuma / 11:30 - 12:30

Paneller

"Ne Yapmalıyım?": Yakınlarında Ruhsal Sorunu Olan Kişileri Bilgilendirme

  • Yakını Demans Olan Kişiyi Bilgilendirme - Uzm. Dr. Meliha Aydın
  • Bipolar Yakını Olan Kişiyi Bilgilendirme - Uzm. Psk. Neslihan Turan
  • Yakınında Öfke Sorunlu Olan Kişiyi Bilgilendirme - Klinik Psk. Esra Ceco