speaker-photo

Prof. Dr. Kültegin Ögel

Farkındalık (Mindfulness) Ögelerinin Psikoterapide Kullanımı

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi Tıbbi Direktörü olan Prof. Dr. Kültegin Ögel, 1992 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde Psikiyatri Uzmanı oldu. İki yıl Sağmalcılar cezaevinde psikiyatrist olarak çalıştıktan sonra, 1995 yılından itibaren Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi AMATEM Kliniğinde çalışmaya başladı. 2000 yılında ise ergen madde bağımlılarının tedavi edildiği ÇEMATEM Kliniğinin sorumluluğuna atandı.

Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği’nin kurucusu olan Prof. Dr. Kültegin Ögel, bugüne kadar yaptığı çalışmalar nedeniyle 6 ödül kazanmıştır. Yurt içi ve dışı yüzden fazla makalesinin yanında 15'ten fazla kitabı vardır.

Boğaziçi Üniversitesi, Okan Üniversitesi ve Acıbadem Üniversitesinde ders vermiş, Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Başkanlığını yürütmüştür. Avrupa Birliği, WHO ve UNICEF'in yürüttüğü birçok projede ekip liderliği yapmıştır. Halen İstanbul Bilgi Üniversitesinde öğretim üyesi olup, Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi Tıbbi Direktörüdür.

2 Nisan Cuma / 09:30 - 10:00

Konferanslar

Farkındalık (Mindfulness) Ögelerinin Psikoterapide Kullanımı