speaker-photo

Klinik Psk. Leyla Zaim

Çocuğun Metaforik İfadeleri

Klinik Psikolog Leyla Zaim 2009 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi (İngilizce) Psikoloji Bölümünden Onur Derecesiyle mezun oldu. Ardından 2012 yılında Doğuş Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamlayarak uzmanlığını aldı. 2010 yılından bu yana farklı danışmanlık merkezlerinde danışan görmeye devam eden Zaim, çocuk ergen ve yetişkin psikolojisi alanında çalışmaktadır.

Bilişsel-Davranışçı (CBT) yönelimli Yüksek Lisans eğitimi süresince Doğuş Üniversitesi Psikoloji Eğitim Merkezi (DÜPEM) bünyesinde yetişkin, çocuk, ergen ve ailelerle psikoterapi çalışmaları yürütmüştür. Bu süreçte Doç. Dr. Volker Thomas tarafından verilen Filial Terapi (oyun terapisi) eğitimini almıştır. Diğer bir proje kapsamında “Çocuklarla Öfke Kontrolü” çalışmasında terapist olarak yer almıştır.

Chris Iveson tarafından verilen “Çözüm Odaklı Terapiye Giriş” eğitimini ve Yrd. Doç. Dr. Elif Göçek tarafından verilen “Oyun Terapisi” eğitimlerini tamamlamıştır. Doç. Dr. Serap Özer'den “Çocuklarla Bilişsel-Davranış Terapisi” eğitimi ve Dr. Klinik Psikolog Olcay Güner ile Klinik Psikolog Nur Dinçer'den “Çocuklarla Sanat Terapisi Uygulamaları” eğitimini tamamlamıştır. Davranış Bilimleri Enstitüsü bünyesinde EMDR 1. ve 2. Düzey eğitimini ve Prof. Dr. Ümran Korkmazlar tarafından verilen Çocuk ve Ergenler için EMDR 1.Düzey eğitimini tamamlamıştır. Uzman Psikolog Nilüfer Devecigil ve Byron E.Norton, Ed.D. tarafından verilen “1. ve 2. Düzey Deneyimsel Oyun Terapisi” eğitimini almış ve Deneyimsel Oyun Terapisi Uygulayıcısı unvanını kazanmıştır. Wechsler Çocuklar için Zekâ Ölçeği IV, Denver II Gelişim Tarama Testi, Bender-Gestalt, Bir İnsan Çiz, Bir Aile Çiz, Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri, Rorschach testlerini uygulamaktadır.

Çocuk ve ergenlerle çalışmalarına devam etmektedir.

2 Nisan Cuma / 14:15 - 15:15

Paneller

Çocuk Dilinin Alt Yazılarını Okumak

  • Çocuk Hastalarda Anamnez Almanın Derinlikleri - Klinik Psk. Ayşegül Nezor
  • Çocuk Hastalarda Vaka Formülasyonu - Uzm. Dr. Rümeysa Alaca
  • Çocuğun Metaforik İfadeleri - Klinik Psk. Leyla Zaim